Jak przechowywać warzywa i owoce?
dieta,  Odchudzanie

Jak przechowywać warzywa i owoce?

Jak przechowywać warzywa i owoce? To pytanie, mam wrażenie, pada czasem zdecydowanie zbyt…rzadko. Marnujemy sporo żywności, a odpowiednie jej przechowywanie pomoże zmniejszyć wyrzucane ilości.

W tym odcinku znajdziesz podział na warzywa i owoce lodówkowe i poza-lodówkowe. Dowiesz się miedzy innymi:

  • Dlaczego warto położyć awokado obok jabłka?
  • Czy istnieją zasady przechowywania pewnych produktów razem, a innych osobno?
  • Kiedy ten sam owoc / warzywo lepiej włożyć do lodówki, a kiedy trzymać poza nią?
  • Co robić z warzywami i owocami kupionymi w plastiku? Wyrzucać te opakowania czy trzymać w nich?
  • Jak w łatwy sposób zapamiętać, czy dany produkt lepiej trzymać w lodówce, czy nie?

Na koniec proponuję Ci challenge! Wysłuchaj podcastu i dowiedz się, na czym polega. Zaznaczę – jest naprawdę prosty, a bardzo otworzy Ci oczy 🙂

Polecam Ci też ogromnie artykuł Agnieszki Jasińskiej na temat lodówki. Zdecydowanie ułatwi układanie zakupów w tym magicznym chłodnym urządzeniu 😉 Nie wiem, czy pamiętasz, ale z Agnieszką stworzyłyśmy e-book’a. Ułatwia on bardzo podejście do diety, przekonaj się na własne oczy i kubki smakowe – Złap balans!

Odcinka możesz odsłuchać tutaj i od razu zmienić układ warzyw i owoców w kuchni. Znajdziesz go również na Spotify, Apple Podcast, Podcast Addict, Spreaker, Google Podcast oraz EmpikGo.

Podsumowując: Jak przechowywać warzywa i owoce? Z głową! Po odsłuchaniu odcinka łatwiej będzie Ci szybko kojarzyć, co było gdzie. Ciesz się dłużej smakiem tych dobroci 🙂 Przyjemnego tygodnia, trzymam za Ciebie mocno kciuki!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments