Pierwsza konsultacja z dietetykiem – od tego zacznij

Konsultacja z dietetykiem może przebiegać w idealnej atmosferze, jeśli tylko zaangażujemy się do niej tak samo!

Koszt pierwszego spotkania to 200 zł. Odbywa się ono on-line (instrukcję przesyłam po umówieniu terminu).

Istnieje również możliwość wykupienia ścisłego kontaktu miesięcznego po konsultacji, którego formułę ustalamy indywidualnie. Jego koszt, z wliczoną już konsultacją, to 300 zł.

Płatności możesz dokonać kartą, gotówką lub przelewem po odbytej konsultacji.

Pierwsza konsultacja z dietetykiem to 1,5 godziny spędzone razem na:

  • wywiadzie medyczno-żywieniowym – rozmowie, która pozwala omówić całą historię obecnego problemu oraz przebyte diety, sukcesy, potyczki;
  • analizie dzienniczka żywieniowego (proszę o notowanie wszystkiego na bieżąco – każdego posiłku, płynu i przekąski; mile widziane będzie zapisywanie również produktów, na jakie ma się ochotę w danej chwili) – UWAGA! Proszę, by dzienniczek nie był idealny, a realny 🙂;
  • interpretacji badań (proszę zabrać ze sobą najświeższe; nie ma konieczności wykonywania nowych przed konsultacją, pakiet konieczny do oznaczenia zostanie wtedy ustalony podczas wywiadu);
  • opracowaniu strategii działania*;
  • wdrożeniu pierwszych zaleceń, które przesyłam mailowo zebrane w notatkę podsumowującą spotkanie.

Termin ustalamy indywidualnie, więc skontaktuj się ze mną mailowo (wyślij mail) lub telefonicznie (508 286 773) – dane dostępne są w zakładce Kontakt.

* Możliwe strategie działania ustalane podczas pierwszej konsultacji z dietetykiem:

Prawdopodobnie konsultacja z dietetykiem kojarzy Ci się z krótką rozmową i rozpisaniem diety.

Nie musi tak być, u mnie schemat przełamiesz – jeśli chcesz.

Nie prowadzę wyłącznie jednej strategii. Przebieg naszej współpracy wspólnie dobieramy pod Twoje oczekiwania. Dlatego też pierwsza konsultacja jest tak konieczna.

  1. Metoda tradycyjna – rozpisanie pełnego planu żywieniowego. Szerzej o tej formie współpracy piszę tu.
  2. Metoda zaleceń żywieniowych – rozpisanie mniej szczegółowego planu, opierającego się przede wszystkim na edukacji oraz pracy z dzienniczkiem żywieniowym. W tej metodzie uczysz się szybciej, ale wymaga ona od Ciebie większego nakładu pracy na początku.
  3. Metoda edukacji indywidualnej/”coachingu” żywieniowego – ta metoda nie zakłada tworzenia zaleceń przeze mnie, a wspólną drogę przez częstsze konsultacje. Uczysz się, w jaki sposób prowadzić swoją dietę. Otrzymujesz ode mnie materiały edukacyjne, które wspólnie omawiamy na spotkaniach. Program, jaki przerobimy, ustalamy na pierwszej konsultacji.
  4. Wszelkie inne metody, których nie opiszę, bo sposobów podejścia do problemu jest tyle, ile problemów. Jeśli nic z tego, co opisuję, nie spełnia Twoich oczekiwań – po prostu napisz.

Częstotliwość konsultacji kontrolnych ustalana jest indywidualnie, w zależności od konieczności, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Zerknij też do najczęściej zadawanych pytań.  

Zachęcam Cię również do obserwowania mnie na Instagramie, jeśli chcesz poznać bliżej swojego przyszłego dietetyka!

Anna Sadowska Dietanka dietetyk
Do zobaczenia na konsultacji!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments